Догляд за молодою шкірою обличчя

Автор: Анастасия Дата: 25.04.2019 Переглядів: 763 Коментарі: 0
Догляд за молодою шкірою обличчя

Напевно багатьом з нас наші мами та бабусі в юності забороняли користуватися косметикою, запевняли, що немає нічого кориснішого за мило, найкращий крем – це вазелін, а молодість сама по собі прекрасна. Дуже сподіваюся, що відсоток таких нещасних був невеликий, але впевнена, що деякі так і росли - всю свідому юність розриваючись між наполегливими порадами старших та регулярними експериментами над собою у пошуках ідеальних засобів, які зроблять нас володарками ідеально прекрасної шкіри.

Так як правильно доглядати за шкірою в юності-молодості і чи потрібно це взагалі?

Звичайно ж потрібно, але важливо робити це правильно. Вважається, що до 23-25 ​​років шкіра сама виробляє достатню кількість власних жирів, які відповідають за щільність та еластичність шкіри. Тому, починаючи з 12-13 років до цього періоду цілком достатньо якісного очищення, тонізації і зволоження, що не обтяжує шкіру. Не варто нехтувати послугами косметолога, але якщо це з якоїсь причини неможливо – ви самі цілком впораєтеся (за умови, що не йдеться про вугрову хворобу чи демодекоз – у цьому випадку наполегливо рекомендується відвідати дерматолога).

Крок 1: Визначити тип шкіри

Отже, перш ніж почати скуповувати косметику та креми, необхідно чітко визначитися з типом шкіри, ступенем чутливості та реактивності на ті чи інші подразники. Для цього достатньо відвідати грамотного косметолога або поспостерігати деякий час за своєю шкірою самостійно.

Якщо переважає жирний блиск, розширені пори в області крил носа, щоках та підборідді, рихлість шкірних покривів, періодично виникають запальні елементи і все чорних точках» - впевнено можна констатувати, у вас жирний тип шкіри. На жаль, головні страждальці від цієї проблеми - підлітки в період статевого дозрівання (12 - 15 років), а також юнаки та дівчата віком від 16 і старше (зазвичай до 23-25 ​​років, але іноді цей період затягується до 30). В першу чергу пов'язано це з гормональним фоном, але і багато інших факторів, таких як неправильне очищення, зайве пересушування шкіри спиртовими настоянками та лосьйонами, велика кількість жирної, солодкої, гострої та смаженої їжі, харчування у фастфудах та любов до солодких газованих напоїв, переохолодження, неправильний косметичний догляд і багато іншого сприяє ще більшій жирності, утворенню «прищів», «юнацьких вугрів», нерівностям, шорсткості і нездоровому, не гарному стану шкіри. розрекламованих і часто не дешевих засобів, які не тільки не допомагають, а й значно погіршують наявний стан.

People photo created by halayalex - freepik.com

Крок 2: Підібрати правильний догляд

Для щасливих володарів і власниць нормального і змішаного типу шкіри (у бік сухості або жирності), без запальних проблем, великих пір і гіперсекреції сальних залоз достатньо буде м'якого очищення (можна все, крім мила і гелів для вмивання, що сильно підсушують), зволожуючого тоніка або лосьйону без спирту і легкого зволожуючого крему з SPF- захистом. Для юнаків та дівчат у віці 15-18 років допускається використання зволожуючих гелів.

Тим, у кого жирна та проблемна шкіра, раджу, спершу відмовтеся від мила та віддайте перевагу очилюючим гелям або мусам, що містять протизапальні, заспокійливі та зволожуючі компоненти, такі як цинк, саліцилова та молочна кислота, пантенол, алое віра, вітаміни Е, С, В. Для того, щоб очистити шкіру від залишків миючого засобу та вирівняти рН шкіри, придбайте тонік або лосьйон залежно від ступеня жирності вашої шкіри: тонік без спирту, якщо шкіра схильна до чутливості (до того ж його можна використовувати і для зони очей), і  ;з невеликим відсотком спирту (до 10%), якщо є проблеми запального характеру, підвищена жирність і забиті пори (але такий тонік не рекомендується) використовувати на зону навколо очей). Тонізувати шкіру необхідно вранці і ввечері після вмивання і перед нанесенням крему. , сірка, екстракт чайного дерева, фарнезол, бісаболол, екстракти подорожника, барбарису, солодки і т.д.), що відлущують і перешкоджають закупорюванню пір інгредієнти (саліцилова кислота, AHA-кислоти). Дерматологитакож наполегливо рекомендують захищати шкіру від шкідливого впливу сонячних променів і звертати при виборі денного крему увагу на наявність у ньому SPF-захисту (10-15 цілком вистачить для міста) - це допоможе зберегти молодість шкіри на довгі роки.

Корисним буде також періодичне використання легких пілінгів, що відлущують, і скрабів, порозвужуючих, протизапальних і зволожуючих масок для обличчя (але не частіше 1-2 разів на тиждень). І в жодному разі не варто самостійно видавлювати вміст запальних елементів або віддирати засохлі скоринки - це може призвести до занесення та поширення інфекції на інші, здорові ділянки шкіри, а також сприятиме виникненню стійких постакне плям і шрамів, з якими потім доведеться боротися окремо.

Не рекомендується також з юності драпірувати свої недоліки тональними кремами та пудрами, придбаними у косметичному відділі мас-маркету.

Якщо необхідна корекція недоліків шкіри – зверніться до фахівців аптечної мережі або косметолога, вони допоможуть підібрати коригувальні засоби, які допоможуть не тільки приховати недоліки, але й матимуть лікувальний ефект.

Пам'ятайте: молодість - Це вже сама по собі краса! Не перевантажуйте шкіру зайвим, даруйте їй турботу та догляд, що відповідає вашому віку та типу шкіри, ведіть здоровий спосіб життя і частіше знаходьтесь на свіжому повітрі, їжте більше фруктів та овочів та збережіть молодість та свіжість на довгі роки!

Пов'язані товари

Пов'язані статті

Коментарі

Написати коментар